Pecem.com.tr’dan almış olduğunuz ürünleri yeniden satılabilirliğini kaybetmediği taktirde herhangi bir sebep ile 14 gün içerisinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. Ürününün kusurlu olmasından dolayı iade etmek istediğinizde, bu süre 30 gündür.

SATIN ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜNLERİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM?

Ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde, yeniden satılabilirliğini kaybetmemiş (kullanılmamış, tadilat görmemiş, kirlenmemiş, aksesuarları ile birlikte gönderilmiş) ürününüzü ya da ürünlerinizi aynı fiyatta olması şartı ile başka bir ürün/beden ya da aynı ürünün farklı renk ve beden seçenekleri ile değişim yapabilirsiniz.

Peçem Ferace ürünlerde değişim yapılabilmesi için teslim alındığı aynı gün iade olarak kargoya verilmesi gerekmektedir. Tüm Ürünlerimizde sadece değişim mevcut, para iadesi yapılmamaktadır.

Ürünü değişim için firmamıza gönderirken faturanın arkasında yer alan değişim formunun eksiksiz olarak doldurulması ve iki nüsha halinde gönderilmesi gerekmektedir. Sürat Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderdiğiniz ürünler elimize geçtikten sonra en geç 72 saat içerisinde değişimi sağlanarak tarafınıza gönderimi sağlanacaktır. Değişimlerde sadece 1 kereye mahsus kargo ücreti Pecem.com.tr’a aittir. Birden fazla olması halinde müşteri tarafından kargo ücreti ödenerek değişim yapılmaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo dışında yapılan gönderimlerde kargo ücretini firmamız karşılamamakla birlikte, farklı bir firma kullanmak isterseniz kargo bedelini ödemeniz gerekmektedir.

Yurtdışı siparişlerdinde değişim mevcut değildir.

ÜRÜNLERDE DEĞiŞİM veya İADE VAR MI?

Peçem Ferace ürünü teslim aldığınız andan itibaren 24 saat içerisinde kargoya verme koşulu ile değişim ya da iade yapabilirsiniz.

KAPIDA ÖDEME İLE ALDIM, PAKETİ TESLİM ALMAZSAM NE OLUR?

Hakkınızda yasal işlem başlatılır. BU ÖDEME ŞEKLİ İLE SİPARİŞ VERDİĞİNİZDE, SİPARİŞ VERİP TESLİM ALINMAMA DURUMUNDA HAKKINIZDA YASAL İŞLEM BAŞLATILACAĞINI KABUL ETTİĞİNİZİ BEYAN ETMEKTESİNİZ. Ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar-telefon yer adresi (IP / MAC ADRESİ) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo, ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebebleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır. Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini Pecem.com.tr sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder.

SİPARİŞİMİ NASIL İPTAL EDEBİLİRİM?

Siparişiniz kargoya verilmemiş ise aynı gün içerisinde 0332 233 33 32 nolu telefonumuzu arayarak durumunu öğrenebilir ve iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kargoya verilmiş ise iade şartları geçerlidir.

DEĞİŞİMDEN SONRA İADE EDEBİLİR MİYİM?
İlk siparişinizi teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde iseniz, 2.ye tekrar iade için gönderebilirsiniz. Bu durumda firmamız sizin için ücretsiz değişimde de kargo ücreti ödediğinden dolayı, 2 adet kargo ücreti kesilerek iade işlemi yapılır.

Eğer ilk siparişinizi teslim aldığınız günden bu yana 14 günden fazla oldu ise, herhangi bir değişim ya da iade işlemi yapılmadan KARŞI ÖDEMELİ olarak kargonuz size geri gönderilir.

NASIL İADE EDEBİLİRİM?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

İade için göndereceğiniz ürünlerin kullanılmamış, kirlenmemiş, tadilat görmemiş olması kaydı ile ürünleri aksesuarları var ise hediye ürünlerini ve FATURANIN HER İKİ NÜSHASINI ve Orginal kutusu ile göndermeniz gereklidir.

Peçem ürünlerde iade kabul edilebilmesi için teslim alındığı aynı gün iade olarak kargoya verilmesi gerekmektedir.

Faturanın her iki nüshasının gönderilmemesi durumunda, müşteri temsilcilerimiz tarafından aranarak bilgilendirilerek alıcı ödemeli olarak kargonuz size geri gönderilir.

İade formunu doldururken hesap sahibi ve 24 haneli İBAN no kısmını eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

İade için göndereceğiniz ürün / ürünleri şirketimizin anlaşmalı olduğu ve kargonuzu teslim aldığınız kargo firması ( Sürat kargo) ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Eğer bir başka kargo firması ile göndermek isterseniz kargo ücretini firmamız karşılamamakla birlikte, ürün kabul edilmeyerek size geri dönecektir.

Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kargo ücreti iade edilmez. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler firmamıza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza 72 saat içerisinde iade edilir. Ödemenizi kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; şahsınıza ait banka adı, banka hesap numarası ile IBAN bilgilerinizi de tarafımıza iletmenizi rica ederiz. Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerli olup, ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli, alışveriş toplam bedelinden düşürülerek tarafınıza iade edilir.

Ürün ücretlerine kargo ücreti dahil değildir. KARGO ve kapıda ödeme hizmet bedeli İADE EDİLMEZ. Ücretsiz değişimden yararlandıktan sonra iade etmek isterseniz 2 adet kargo ücreti kesilir.

KARGO BEDAVA kampanyası ile verilen siparişlerin iadesinden KARGO ÜCRETİ KESİLİR.

İADE ETTİĞİM ÜRÜNÜN BEDELİNİ NE ZAMAN ALABİLİRİM?

Ürününüz, pecem.com.tr’a ulaştıktan sonra 48 saat içerisinde Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

Bu işlemden sonra bankaların pecem.com.tr’dan aldıkları iade talimatıyla, iade edilen tutarı kredi kartı hesabınıza yansıtması azami 7 gün sürer. İade edilen tutar banka hesabınızda görünmez, kredi kartınızın dönem içi işlemlerinden yahut kredi kartı ekstrenizden işlemi takip edebilirsiniz.

Kredi kartı taksitli satın alımalarda iade bedeli ekstrenize taksitli olarak yansır, ancak limitiniz, miktarın tümü kadar artırılır. (Bankamatik kartıyla yaptığınız işlemlerin iadesi, harcama yaptığınız kartın bağlı bulunduğu banka hesabına yapılır.Kapıda yaptığınız nakit ödemelerin iadesi ise bize göndermiş olduğunuz iade formunda belirtilen iban hesap numarasına yapılır.)
İade işlemlerinde kargo bedeli / bedelleri tarafınıza yapılacak olan iade bedelinden kesilmektedir.

Ücret iadesi işleminiz ürünün bize ulaşmasını takip eden en geç 10 iş günü içinde tamamlanır.

LÜTFEN DİKKAT:
Kargo tutanağını imzalamadan önce kargo paketinizin taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz.Kargo paketinizde herhangi bir nedenden dolayı hasar var ise teslimatla ilgili hiçbir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kargonuzu iade ediniz.Size tarafımızdan yeni ürün / ürünler derhal gönderilecektir.Kargo paketi hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden pecem.com.tr sorumlu değildir.